hjrthrth

rsjrtsujtsklsryuilkrkiry

iemcy wymuszą otwarcie dostępu do NFC w iPhone’ach?

To, że Niemcy spróbują wymusić otwarcie dostępu do NFC w iPhone’ach, jest pewne. W końcu przegłosowano poprawki do odpowiedniej ustawy. Plany, jak sądzę, są ambitne, ale czuję że Apple za nic w świecie nie przystanie na warunki naszych zachodnich sąsiadów. Sprawa niemal na pewno skończy się w sądzie, a w razie przegranej, gigant prędzej wycofa wsparcie dla Apple Pay na problemowym rynku, aniżeli zgodzi się na warunki godzące w bezpieczeństwo użytkowników.

Niezależnie od tego, czy ufamy Apple, czy nie, trzeba oddać firmie to, że próbuje stworzyć bezpieczne środowisko do realizacji płatności za pomocą smartfona. Otwieranie się na rozwiązania zewnętrznych podmiotów mogłoby wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo danych, a może nawet finansów osób, które zdecydowały się powierzyć firmie tę część swojej „codzienności”. Jasne, otwartość jest potrzebna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić zgodne z innymi standardami urządzenie.

Chciałbym móc korzystać z na iPhonie z innych systemów płatności, ale jeśli miałoby to wpłynąć, choć w minimalnym stopniu na poziom zabezpieczeń, wolałbym zrezygnować z takowej możliwości. Jak mniemam, mnie podobnych użytkowników jest cała masa i zawiedzenie, podejrzewam, licznej grupy mogło ostatecznie wyjść firmie na złe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*